ДБУ «Татарстан республикасы Дәүләт архивы»ның потенциаль чыганаклары булган оешмалар өчен, 2020 нче елда үткәрелгән, семинарлар циклы үткәрү.

2020 елның 25 июне, пәнҗешәмбе

2020 нче елның 25 нче июнендә ДБУ «Татарстан республикасы Дәүләт архивы»ның Татарстан Республикасы Архив фондын формалаштыру бүлеге баш архивчылары Петрова В.Р., Кормачева Е.В. һәм Капралова Н.Ю. тарафыннан, Татарстан Республикасы Биектау муниципаль районына, ДБУ «Татарстан республикасы Дәүләт архивы»ның потенциаль чыганаклары рәтенә кергән оешмалар өчен, методик һәм практик ярдәм күрсәтү максатыннан, чыгыш ясалды.

ДБУ «Татарстан республикасы Дәүләт архивы»ның потенциаль чыганаклары рәтенә кергән оешмаларга, архив эше һәм эш башкару өлкәсендә, практик һәм методик ярдәм күрсәтү, семинарларның максаты булып тора.

«Татагролизинг» акционерлык җәмгыятенең баш предприятиясе һәм ведомство карамагындагы оешмаларының эш башкару һәм архив өчен җаваплы хезмәткәрләре өчен семинар үткәрелде. Семинарда 10 кеше катнашты.

Үткәрелгән семинарда җәмгыять архивының эшен оештыру: эш номенклатурасын төзү, эшкә кереп китү буенча инструкцияне эшкәртү, эксперт комиссиясенең эше кебек мәсьәләләр каралды. Эшләрне тикшерү, документларны саклау, исәпкә алу, саклауны оештыру буенча гамәли дәрес үткәрелде.

Бердәм архив системасына (ЕАИС) тоташтыру үткәрелде. «Татагролизинг» акционерлык җәмгыятенең шәхси кабинеты булдырылды.

«Элита Баш нәсел предприятиесе» акционерлык җәмгыятендә структур бүлекчәләренең җаваплы хезмәткәрләре белән семинар-киңәшмә үткәрелде. Катнашучылар саны – алты кешене тәшкил итте. Семинарда  архив эшен һәм эш башкаруны оештыру буенча методик һәм практик мәсьәләләр каралды. Акционерлык җәмгыятенең эш номенклатурасы, эшкә кереп китү буенча инструкцияне эшкәртү буенча мәсьәләләр каралды. Эшләрне формалаштыру һәм тегү буенча практик дәрес үткәрелде.