Оешмаларга чыгу - ТР Дәүләт архивын тулыландыру чыганагы - «Казан шәһәре сугыш ветераннары өчен Госпиталь» дәүләт автоном сәламәтлек саклау учреждениесе

2023 елның 4 ноябре, шимбә

2023 елның 1 ноябрендә «Татарстан Республикасы Дәүләт архивы» ДБУ (алга таба – ТР Дәүләт архивы) Татарстан Республикасы архив фондын формалаштыру бүлеге хезмәткәрләре К.А. Гордеева, Т. М. Кондратова тарафыннан ТР Дәүләт архивын комплектлау чыганагы – «Казан шәһәре Сугыш ветераннары өчен Госпиталь» дәүләт автоном сәламәтлек саклау учреждениесе оешмасына чыгу оештырылды. "Казан шәһәре Сугыш ветераннары өчен Госпиталь «дәүләт автоном сәламәтлек саклау учреждениесе 1999 елда, Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 55 еллыгын бәйрәм итү елында, 13 нче шәһәр клиник хастаханәсе базасында оештырыла.     Баш табибның поликлиника эше буенча урынбасары А. Р. Мөхәммәтҗанов, шулай ук кадрлар һәм бухгалтерия бүлеге хезмәткәрләре белән очрашу барышында даими саклау документларын тәртипкә китерү буенча чаралар күрү мәсьәләләре каралды. Оешма архивының эш номенклатурасын һәм паспортын төзү буенча методик һәм практик консультацияләр бирелде.

Бу юнәлештә эш дәвам итәчәк.