«Татарстан Республикасы Дәүләт архивы» дәүләт бюджет учреждениясенең туплау чыганагы ‒ «Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Дәүләт торак фонды» коммерциячел булмаган оешмасы белән эшләү

2022 елның 28 августы, якшәмбе

2022 елның 24 августында Татарстан Республикасы Дәүләт архивының Архив фондын формалаштыру бүлеге баш архивчылары К. А. Гордеева һәм Т. М. Кондратова 2019 елдан бирле архивның комплектлау чыганагы булган «Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Дәүләт торак фонды» коммерциячел булмаган оешмасында (алга таба ‒ Оешма) булдылар. Дәүләт архивы вәкилләренең оешма вәкилләре ‒ эш башкару һәм контроль бүлеге башлыгы Г. Р. Фазулзянова, баш архивариус Н. В. Зяблова белән эшлекле очрашу барышында архивка документлар килү, аларны оешманың архив фонды составына кертү, архивта документларны оештыру, куллану һәм саклау вакыты чыккан документларны юкка чыгару мәсьәләләре каралды. Оешманың структур бүлекчәләре эшчәнлегендә барлыкка килгән даими, вакытлыча (10 елдан артык) саклана торган һәм шәхси состав буенча документларны тәртипкә салу буенча җентекле күрсәтмәләр бирелде.

Бу юнәлештә эш дәвам итәчәк.